Kovo 7 – 14 dienomisVaiguvosVladoŠimkaus vidurinės mokyklos dešimt mokinių išvyko į Italiją, pagal „Erasmus +“ strateginę partnerystę „UnsereChanceninEurope – OurchancesinEurope“ projektą. Kartu vyko vokiečių ir anglų kalbų mokytojos (Janė Rimeikienė, Lina Gaigalaitė).

            Projekte „Erasmus +“ dalyvauja penkios šalys: Lietuva, Norvegija, Italija, Vokietija ir Graikija. 2014 metų rudenį į Graikiją vyko mokytojai, o 2015 pavasarį į Italiją – mokiniai. Projekto tikslas skatinti jaunimą ieškoti galimybių studijuoti ar dirbti ES šalyse, įgyti patirties, ją lyginti ir pritaikyti savo šalyje, analizuoti, mokytis kalbų, pažinti kitų šalių kultūrą, palyginti mokymo ir studijų programų sistemas, o susitikimų metu – bendrauti tarpusavyje vokiškai ar angliškai. Projekto kalba – vokiečių kalba.

            Buvome apsistoję Toblacho miestelyje, pačiame Alpių dolomitinių kalnų viduryje, pietų Tirolio provincijoje. Sekmadienį vykome į „Nord Arena“ susipažinti su kitais projekto dalyviais, dalyvauti „Žiemos olimpiadoje“. Buvome suskirstyti į komandas, kad geriau vieni kitus pažintumėme, atliktume įvairiausias užduotis su sniegu. Diena praėjo labai greitai, smagiai. Stebino puikus oras, paruoštos slidžių trasos.

            Pirmadienio diena buvo taip pat pilna įspūdžių. Vykome traukiniu į Brunecką, lankėmės Brunecko aukštesnėje technikos mokykloje, kurioje ruošiami elektronikos, mechaninės inžinerijos, transporto ir logistikos, maisto perdirbimo, aplinkos biotechnologijos bei kitų sričių specialistai. Visur tvarka, švara, gerai įrengti modernūs dalykų kabinetai, laboratorijos, dirbtuvės, įvairių mašinų prietaisų modeliai ardymui ir surinkimui. Po pietų vykome į miesto aikštę, susitikome su miesto meru. Įdomi popietė laukė italų mokinių namuose, kur susipažinome su šeimomis, valgėme tradicinius patiekalus, smagiai leidome laiką.

            Antradienį Brunecko mokykloje vyko penkių šalių prisistatymai. Kiekviena mokykla pristatė savo šalį, mokyklą, mokymosi sistemą, studijų galimybes, situaciją savo šalies darbo rinkoje. Vakare vykome į žiemos areną žiūrėti ledo ritulio varžybų. Varžybos buvo įdomios. Mums, lietuviams, neįprastos, todėl laikas praėjo labai greitai. Į Toblachą grįžome  išvargę vėlai vakare.

            Trečiadienį vykome į Bozeno miestą. Tai provincijos sostinė. Ėjome į Archeologijos muziejų, kuriame saugoma 1991 metais Alpių kalnuose atrasta Sniego žmogaus iš Bronzos amžiaus Otzio mumija. Po to keltuvais kėlėmės į kalnų miestelį. Vaizdas iš viršaus atrodė pasakiškas: gražios sodybos, tvarkingai aptverti vynuogynai, į kalnus vedantys asfaltuoti keliukai, gerai sutvarkyti keliai... Vakare paminėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25 – ąsias metines, giedojome Lietuvos himną. Visi liko sužavėti. Draugus pavaišinome lietuvišku 

            Ketvirtadienį turėjome progos pasimokyti italų kalbos. Vyko kalbų konkursas: pagrindinės frazės sakomos itališkai, lietuviškai ir norvegiškai. Po to važiavome į Brunecko GKN gamyklą, kurioje gaminamos automobilių dalys įvairioms automobilių markėms. Ši gamykla labiau patiko berniukams negu mergaitėms. Stebėjome roboto darbą, kuris per parą atstoja tris darbuotojus, o jų gamykloje buvo ne vienas.

            Penktadienis buvo paskutinioji projekto diena. Keliavome į kalnų miestelį, kuriame vyko atsisveikinimas su dalyviais. Gaila, bet negalėjome sudalyvauti atsisveikinimo vakarėlyje, nes vidurnakty turėjome išvykti į oro uostą.

            Savaitė praėjo labai greitai, įspūdžiai pasiliko ilgam. Dėkojame vokiečių kalbos mokytojai J. Rimeikienei, kurios dėka gavome galimybę susipažinti su kitų šalių mokiniais, su jais pabendrauti ir pamatyti nepakartojamą Italijos gamtą.

 

Ramunė Pagojūtė, 12 kalsės mokinė, projekto dalyvė