OLIMPINĖ DIENA

Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinė mokykla nuo 2007 metų dalyvauja projekte „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose”. Šiais metais pateikta paraiška finansavimo projektų konkursui „Olimpinę ugnelę – į kiekvieno širdelę“. Džiugu, kad mūsų mokyklos projektą teigiamai įvertino ir finansiškai parėmė Olimpinio švietimo komisija. Taip pat mūsų projektą parėmė verslininkas, UAB “Agrotech” vadovas Petras Račkauskas ir ūkininkas iš Vaiguvos Nerijus Klimašauskas.

Integruotų pamokų ir klasės valandėlių metų mokiniai, savanoriai mokinių tėvai ir mokytojai atnaujino mokyklos stadione esančią krepšinio aikštelę, įrengė šuolio į tolį sektorių, suremontavo bei įrengė šiukšliadėžes mokyklos stadione, Sveikatos parko bei Olimpinės giraitės teritorijoje.

Istorijos, lietuvių kalbos ir informacinių technologijų integruotų pamokų ciklo metu išleistas informacinis leidinys - albumas „Olimpinis ugdymas Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinėje mokykloje 2007 – 2014 metais“.

Baigiantis mokslo metams mokykloje organizuota Olimpinė diena. Sveikatos parke visos klasės įsirengė stovyklavietes, gamino turistinius patiekalus… Mokyklos geriausių sportininkų rinktinė septyniose rungtyse varžėsi su Vaiguvos neformalios jaunimo grupės ir tėvų komandomis. Vyko 1 mylios bėgimo, paplūdimio tinklinio, 3x3 krepšinio, šuolio į tolį, virvės traukimo, svarmens kilnojimo ir estafečių sportinės varžybos. Klasių komandos traukė virvę, varžėsi estafetiniame bėgime. Vyko žinių konkursas “Negarbinga pergalė”. Taip pat organizuoti geriausios stovyklavietės ir masiškiausios komandos konkursai.

Olimpinės dienos bendrakomandinę taurę iškovojo Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos rinktinė. Antri liko Vaiguvos neformali jaunimo grupė, treti – tėvai. Mokyklos sportininkai greičiausiai nubėgo mylią, toliausiai nušoko į tolį, daugiausiai kartų iškėlė 16 kg svarmenį. Rezultatyviausiai žaidė krepšinį ir laimėjo tinklinio varžybas Vaiguvos jaunimo grupės komanda. Tėvų komanda gerai pasirodė svarmens kilnojimo varžybose. Estafečių varžybas laimėjo aštuntokai.

Asmeninėse 1 mylios bėgimo varžybose nugalėjo vienuoliktokas Justinas Vaigauskis ir Vaiguvos jaunimo grupės komandos atstovė Raminta Klimašauskaitė. Šuolio į tolį sektoriuje nepralenkiami buvo dešimtokas Modestas Andrulis ir Raminta Klimašauskaitė. Svarmens kilnojimo rungtį laimėjo dešimtokas Ernestas Baniulis.

Komandos nugalėtojos ir prizininkės apdovanotos taurėmis ir diplomais. Rungčių nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais bei diplomais. Už kilnų elgesį varžybų metu įteiktas prizas 6 klasės komandai. Geriausios stovyklavietės konkursą laimėjo aštuntokai. Masiškiausios komandos prizas atiteko dešimtokams.

Padėkos dovanėlė įteikta Nerijaus, Editos ir Ramintos Klimašauskų šeimai, kuri ne tik rėmė olimpinio ugdymo projektą, bet ir patys aktyviai dalyvavo Olimpinės dienos renginyje.

Mokyklos mokinių tarybos iniciatyva visi renginio dalyviai buvo vaišinami turistine rugštynių sriuba ir bulvių plokštainiu.

Alvydas Andrulis

Olimpinio ugdymo projekto vadovas kūno kultūros vyr. mokytojas