Paroda „Mokykla 2015“ griovė sienas

Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos mokytojų kolektyvas lapkričio 7 d. lankėsi Vilniuje,  Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, kuriame vyko prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas renginys „Mokykla 2015“.

Tai jau penktus metus skaičiuojantis kasmetinis renginys, skirtas švietimo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Jį organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir LITEXPO. Šiais metais parodoje dalyvavo daugiau nei 100 įmonių ir švietimo įstaigų iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Estijos ir Prancūzijos.

Parodoje „Mokykla 2015“ susitiko, mokėsi ir gerąja patirtimi dalinosi mokytojai ir mokiniai, mokinių tėvai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, valstybinių švietimo centrų ir mokyklų vadovai bei verslo įmonės.

Parodos veiklos atitiko net paties išrankiausio dalyvio poreikius. Buvo galima apsilankyti konferencijose, forumuose, susitikimuose, dalyvauti diskusijose ir debatuose, išbandyti save interaktyviuose edukaciniuose užsiėmimuose ar kūrybinėse dirbtuvėse. Taip pat buvo pristatomos mokymo naujovės, naujieji ugdymo projektai, demonstruojamos alternatyvios ir tradicinės ugdymo metodikos ir ugdymo priemonės, buvo rodoma naujausia mokyklų įranga ir technologijos. Norintiems suteikė galimybę dalyvauti praktinėse pamokose, kuriose iš karto buvo galima išbandyti įvairias siūlomas priemones bei techniką. Patyrę mokytojai pasidalino savo patirtimi ir metodais, rodė, kaip su išmaniosiomis technologijomis galima pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.

Svarbiausios temos, akcentuojamos parodoje buvo STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics). Tai gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos ugdymas(sis) grįstas noru pažinti pasaulyje vykstančius reiškinius  bei spręsti  egzistuojančias problemas.

Dar viena svarbi tema - mokytojo profesijos prestižas. Mokytojai diskutavo apie savo savivertę, emocijas, stilių ir įvaizdį. Domėjosi, kokiu būdu vaiko teisių išmanymas yra svarbus jų pačių prestižui. Be abejo, buvo paliesta šiuolaikinė aktuali tema-Z kartos mokiniai. Parodoje „zetukai“ pristatė savo istorijas, aptarė  santykį su tėvais, mokytojais.

Parodos šūkis - “Mokykla be sienų“ ne veltui pasirinktas antrus metus iš eilės. Mokykla be sienų- tai mokykla atvira visiems, kur kiekvienas būna savimi ir veikia tai, kas jam patinka. Tokioje mokykloje yra svarbus kiekvienas jos narys su savo požiūriu, bei kūryba. Tokia mokykla neapsiriboja vien tik mokyklos pastato sienomis-ugdymas(is) vyksta įvairiose edukacinėse erdvėse: gamtoje, ekskursijoje, internete, šeimoje, draugų rate... Tokioje mokyklos aplinkoje auga visapusiškai brandus žmogus, kuris kuria, bendrauja, išranda, atranda...

Paroda „Mokykla 2015“ - gera vieta daug ką pamatyti, išbandyti, patirti, pasisemti įkvėpimo ir visa tai „parsivežti“  į Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinę mokyklą.