„Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme (I etapas)“ Nr. VP1-2.3.-ŠMM-01-V-01-002

 

                                     Patyriminis vizitas   į Girilį ir Kelmės PRC

                     

Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos 9 klasės mokiniai verslumo savaitės metu vykome į susitikimą su Kelmės verslininkais. Apsilankėme automobilių remonto įmonėje – UAB “Girilis” ir automobilių plovykloje “Autoplovykla”.

Automobilių remonto įmonėje bendravome su padalinio vadovu Nerijumi Meškausku, kuris išsamiai apibūdino įmonės veiklą, pasakojo apie iškylančias kasdienines problemas, apie įsidarbinimo šioje įmonėje galimybes,vardino pageidaujamas darbuotojų savybes ir sugebėjimus, aprodė patalpas, įrengimus… Verslo atstovas minėjo, kad didžiausia jų įmonės problema yra kvalifikuota darbo jėgos trūkumas, taip pat minėjo, kad  valstybės mokesčių politika nėra palanki verslui.

Automobilių plovyklos vadovas Mindaugas Mockus įdomiai pasakojo apie savo verslo kūrimą ir tolesnį versloplėtojimą. Išsamiai papasakojo nuo ko reikia pradėti, kuriant verslą, minėjo su kokiomis problemomis susidūrė, pristatė savo paslaugų kainas, minėjo taikomas akcijas, pasakojo apie konkurenciją su kitomis plovyklomis. Įmonės vadovas rodė plovyklos patalpas, pasakojo apie griežtus gamtosauginius reikalavimus. Verslininkas optimistiškai kalbėjo apie euro įvedimą.

               Apsilankėme Kelmės profesinio rengimo centre. Profesinio mokymo skyriaus vedėjas Jonas Rimantas Valutis apie šią mokymo įstaigą. Kalbėjo,  kokių profesijų specialistai rengiami šioje mokymo įstaigoje. Pristatė mokymosi KPRC privalumus ir karjeros galimybes.  Vedžiojo   po mokymosi ir praktinių užsiėmimų  patalpas. Parodė, kaip veikia įvairūs medžio ir metalo apdirbimo įrengimai bei leido juos išbandyti patiems. Patyrėme  malonų jausmą  dirbdami su medžio įrenginiais