Penki metai su HANS HASE projektu

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Vilniaus Gėtės institutu prieš 5 metus   pakvietė vokiečių kalbos mokytojus dalyvauti projekte ,,Vokiečių kalba priešmokykliniame amžiuje . Pirmoji pažintis“ . Projektu siekiama stiprinti priešmokyklinio amžiaus vaikų daugiakultūrinį ugdymą, skatinti aktyvią daugiakalbystę nuo ankstyvos vaikystės  . Projektas yra ir Europos Komisijos inicijuotos informacinės kompanijos Piccolingo tėvams skirta mokymo  priemonė.Šia priemone siekiama stiprinti tėvų supratimą apie tai , kad vaikams , pradėjusiems mokytis  kalbų nuo mažens , bus lengviau susipažinti su savo šalies ir kitų šalių  kultūromis, ateityje išmokti daugiau kalbų.

PUG mokinukai noriai dalyvauja pamokėlėse, nes  patrauklus medžiagos paketas su dainelėmis, žaidimais , kortelėmis , plakatais  bei su  ant rankos užmauta lėlyte Kiškiu Hansu mokinukams patinka.Jie noriai dirba kartu, nes mokomoji programa remiasi vaiko smalsumu pažinti naujus dalykus.Vokiečių kalbos jie mokosi natūraliai , taip kaip ir gimtosios kalbos.Vaikų veikla gana  įvairi: klausosi vokiškų dainelių ,  patys  dainuoja, žaidžia , mokosi trumpų eilėraštukų, rimuoja, gamina darbelius, daug spalvina.Visa tai jie daro, klausydamiesi vokiečių kalbos .

Mokslo metų  pabaigoje  Kelmėje vyksta tradicinė vokiečių kalbos šventė.Šioje šventėje dalyvauja ir patys mažiausi mokinukai .Programėlė labai įvairi : inscenizavome ropės rovimą , skambėjo dainelės vokiškai , su ritmu ir judesiu  pristatėme skaičius, kūno dalis  ir drabužius , o praėjusiais metais  scenoje šventėme  Kiškio  gimtadienį  su 3 kartų  sveikintojais : tai seneliai , tėvai ir  draugai . Komisija, kurią sudarė  svečiai – rėmėjai iš Vokietijos, mūsų mokyklai  skyrė pirmąją vietą ir piniginį prizą .Geriausių šventės dalyvių dar laukė   ekskursija po gražiausias Lietuvos vietas .

Antri metai, per mokinių rudens atostogas   vyksta stovyklėlės   jau pažengusiems Kiškio mokyklos mokiniams su įvairiais žaidimais , dėlionėmis , mįslėmis, su vokiškomis tradicijomis ir  vokiečių kalba. Šiemet šioje stovykloje dalyvavo  trys penktokai : E.Liekytė. E.Špiliauskaitė, D.Grišius , pradėję mokytis vokiečių kalbos su Kiškiu Hansu .

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė J.Rimeikienė