Projektas Erazmus + įsibėgėja . . Šį rudenį vyko antras projekto dalyvių mokytojų susitikimas  Norvegijoje , Malvik  mokykloje  .Projekto tema ,,Unsere Chancen in Europa – Our chances in Europe “, Nr.2014-1-NO01- KA201-000399_5\1 . Šio   susitikimo tikslas , aptarti mokinių susitikimą kovo mėnesį , kuris įvyks Vokietijoje , Sindelfingen  miesto  realinėje mokykloje .                            

Į susitikimą vyko projekto koordinatorė J.Rimeikienė , informacinių technologijų mokytojas V. Zavadskis , biologas J. Pocius, muzikos specialistė J. Mickevičienė. žinome apie Norvegiją? Tai demokratiška  šalis, graži  gamta , vaizdingi  fiordai, spalvingi mediniai namai, kalnai, žali miškai, sraunios upės,   turtinga šalis, nes  čia darbo ieško lietuviai. Mūsų partnerė mokykla randasi Trondheimo miesto pakraštyje . Trondheimas- pirmoji Norvegijos sostinė, trečias pagal  dydį miestas. Trondheime aplankėme  žymiąją Nidaroso katedrą, o šalia  Arkivyskupo rūmų muziejus, Karališkos rezidencijos geltoni  mediniai rūmai ,  spalvingi Trondheimo  prieplaukos sandėliai ant polių.

Kopėme į kalną, gėrėjomės  giliai į žemyną  įsiskverbusiais  fiordais, srovingomis upėmis, jaukiais , spalvingais miesteliais, ragavome nacionalinių patiekalų ūkininko sodyboje, pabuvojome ir Tautra saloje, tik dėl vėjo ir lietaus neįvyko žvejyba, bet mažame ir jaukiame restorane mėgavomės tradiciškai paruošta  lašiša. Norvegų mokiniai  per savo mokyklos pristatymą  užakcentavo, kad šalis laikosi ant dviejų  banginių: lašiša ir nafta.

Švietimo sistema tikrai demokratiška, tai pajutome, stebėdami kolegų pamokas. Vienoje klasėje   sutikome  lietuvį, bet bendrauti jis  su mumis nepanoro. Visi mokyklos darbuotojai  vieni kitus tujina, nepriklausomai nuo amžiaus ar užimamų pareigų, į direktorių kreipiasi vardu. Per  penkias  čia praleistas dienas  pastebėjome, kad gyvenimas   teka ramiai, visur  dvelkia skandinaviška ramybė, pajutome, koks gali būti lietus ir vėjas  ir  kokios  norvegiškos kainos. Norvegija – tai kalnai, jūra, gamta ir žmogus ir geras jų derinys. Dėkojame draugiškiems  ir santūriems   šios mokyklos pedagogams   gerai  organizuotą  priėmimą .

 

Projekto koordinatorė J.Rimeikienė